w Lubaszczu
line decor

line decor

Wicemistrz Polski w podnoszeniu ciężarów

.           To już kolejny sukces utytułowanego ciężarowca. Daniel Bajer uczeń klasy IIa na Mistrzostwach Polski U 20 w podnoszeniu ciężarów w Bydgoszczy (12-14.04.2013 r.) zdobył w dwuboju II miejsce w kategorii 69 kg z wynikiem 260 kg.

.           Pierwsze sukcesy Daniela to w sierpniu 2010 to indywidualny występ dający powody do zadowolenia po zawodach w Opolu. Otóż w trakcie zorganizowanych tam przy okazji rozgrywek ligowych Indywidualnych Mistrzostw Polski 16-letni Daniel Bajer startujący z seniorami zajął co prawda 7. miejsce, ale ustanowił rekord Polski juniorów w dwuboju!
Na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów ,,wyrwał” 73, podrzucił 94 kilogramy (przy wadze zawodnika poniżej 50 kg), co łącznie dało mu 167 kilogramów w dwuboju i rekord kraju!

.           W ubiegłym roku 29 listopada - 9 grudnia brał udział w Eilat w Izraelu na XXXVIII Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 20 oraz Młodzieży do lat 23. W pierwszym dniu zawodów w swojej kategorii 62 kg zajął VII miejsce, z wynikiem 112 + 138 = 250 kg, ustanawiając nowy rekord Polski juniorów do lat 18 w podrzucie!

Daniel jest zawodnikiem AKS Myślibórz obecnie trenującym w MGLKS Tarpan Mrocza. Co roku odnosi duże sukcesy, które kończą się miejscami medalowymi. Daniel jest uczniem niezwykle skromnym ale bardzo pracowitym i nie zawsze lubi mówić o swoich sukcesach. Dlatego to doceniamy. Wiemy, że ciężary to jego pasja i szczerze gratulujemy.
Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i życzymy dalszych osiągnięć sportowych .